HABERLER

Diyot Lazer Epilasyon

shadow

Diyot Lazerler 810 nm dalga boyuna sahip ve epilasyon için sık kullanılan başarılı bir lazer türüdür.

Bu lazer sistemi oldukça gelişmiş modern lazer sistemlerinden biridir. Lazer ışını kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl kökündeki renk hücreleri bu enerjiyi emer ve lazer enerjisi çevre deri ve dokuda hasar yapmadan kıl kökünü yakar. Zarara uğrayan kıl tekrar çıkmamaktadır. Diyot lazer sistemi dalga boyunun fiziki özelliklerinden dolayı koyu cilt tiplerinde de uygulanabilir. Yüksek güç kapasitesiyle ve özellikle daha derine inerek derin yerleşimli kıllarda köke kolayca ulaşır. Bu özelliği sayesinde diyot lazerler yüz, sırt, kol, omuz bölgelerinde en çok tercih edilen lazerler olmuştur. Diyot lazer asıl olarak kalın kıllarda etkilidir. Fakat değiştirilebilen Pulse süreleri sayesinde ince kıllarda da başarıya ulaşmıştır. Epilasyon işleminin çekinildiği yüz, boyun ve ense gibi ince kıllarında olduğu alanlarda önemli derecede avantaj sağlar ve başarılı epilasyon gerçekleştirir.

Diyot lazerin en başarılı olduğu bölgelerden biride yüz bölgesidir. Bu bölgede bilindiği gibi bazı epilasyon sistemleri yetersiz kalmaktadır. Diyot lazerle yüz bölgesinde hormonal bozukluk olan kişilerde bile tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

Geniş Spot ışığı sayesinde ve geniş bir alana tedavi uyguladığı için hızlı bir lazer epilasyon yöntemidir. Diyot lazer epilasyon esnasında soğutma sistemi sayesinde hasta için konforlu bir lazer epilasyon deneyimi gerçekleşir.

Doktorunuza Sorun


İLGİLİ YAZILAR