HABERLER

shadow

Lazer Epilasyon Hakkında


Lazer epilasyon uygulamasını diğer tüm alternatif epilasyon uygulamalarından ayrı kılan özellik uygulamanın ağrısız ve çok uzun süre etkisini gösterebilmesidir. Lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınları kullanılmaktadır, lazer ışınları bir araya getirilerek yoğunlaştırılır ve kıl kökleri üzerine uygulanır.


shadow

Alexandrite Lazerler


Alexandrite lazer epilasyon cihazları 755 nm dalga boyunda ışık üretirler. Bu dalga boyundaki ışık epilasyon amaçlı kullanılan lazer cihazlarının ürettikleri ışıklar arasında melanin tarafından en yoğun şekilde emilendir. Kıl gövdesindeki melanin tarafından yoğun olarak emilen ışık kısa sürede yüksek ısı oluşturur ve etkili kalıcı azalma sağlar.


shadow

Nd Yag Lazerler


Nd Yag lazer epilasyon cihazları 1.064 Nm dalga boyunda dağılmadan ilerleyen ışık üretmektedir. Epilasyon amaçlı kullanılan en yüksek dalga boyu ışığı üreten cihazlardır. Dalga boyu yükseldikçe ışığın kıl rengini veren melanin maddesi tarafından emilme özelliği azalır. Bu nedenle kıl gövdesini yeterli seviyede ısıtarak kalıcı epilasyon sağlanabilmesi için Nd Yag lazer ile göreceli olarak daha yüksek enerji seviyelerinde çalışılmalıdır.