HABERLER

ALEXANDRITE LAZER EPİLASYON

shadow

Alexandrite Lazerler, 755 nm dalga boyunda çalışan Türkiye ve Dünya genelinde en çok tercih edilen FDA ve CE onaylı, bilinen hiç bir yan etkisi ve zararı olmayan lazer epilasyon teknolojisidir.

Alexandrite lazer epilasyon teknolojisinin ülkemizde en çok tercih edilme sebebi türk insanının kıl yapısı ve cilt rengine en uygun cihaz olmasıdır. Alexandrite lazer epilasyon açık renkli cilt ve koyu renkli ve kalın kıl tipine sahip insanlarda çok etkili sonuçlara sahiptir. Bronz ten ve çok koyu renkli hastalarda beklenen etki açık tene göre düşüktür. Koyu renkli tenlerde ve açık renkli tüylerde önerilen cihaz Diode lazer epilasyon teknolojisine sahip cihazlardır.

Alexandrite lazer epilasyon teknolojisinde başlık, cilde temas etmemekte, jelsiz ve belirli bir uzaklıktan atılmaktadır. Bu nedenle daha hijyenik bir çalışma sağlamaktadır. Alexandrite lazer epilasyon ile çalışılan bölgenin büyüklüğüne göre işlem süresi değişiklik göstermektedir. Kuru sistem çalışmaktadır, hava veya gaz ile atım sonrası veya atım esnasında cilt soğutulmaktadır.

Alexandrite lazer epilasyon çalışılacak bölgede kıl uzunluğu 1mm uzunluğunda olmalıdır. İşleme gelmeden 3 gün önce kısaltılması daha etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Alexandrite lazer epilasyon ile ten rengi ve kıl tipi uygun olan her bölgeye uygulama yapılabilir.

Doktorunuza Sorun


İLGİLİ YAZILAR